Yüksek Sıcaklık Rulman Çeşitleri

  • Sabit Bilyalı Yüksek Sıcaklık Rulmanları
  • Bombeli Y Yüksek Sıcaklık Rulmanları
  • Yüksek Sıcaklıklar İçin Yataklı Rulmanlar
  • Yüksek Sıcaklıklar İçin Döküm Gövdeli Yataklı Rulmanlar

Diğer Yüksek Sıcaklık Rulman çeşitleri, Yüksek Sıcaklık Rulman ölçüleri ve satışını yaptığımız Yüksek Sıcaklık Rulman ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Yüksek Sıcaklık Rulman kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Yüksek Sıcaklık Rulman fiyatları ve Yüksek Sıcaklık Rulman ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret ediniz.

Yüksek Sıcaklık Rulmanlarının Seçimi

Yüksek Sıcaklık Rulmanları genellikle petrokimya, kimya ve gıda işleme endüstrileri gibi yüksek sıcaklık uygulamalarında gereklidir. Bu rulmanlar, iyi durumda olduklarından ve herhangi bir kusur oluşturmayacaklarından emin olmak için kontrol edilmelidir. Uygun bir inceleme, herhangi bir yağın değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirleyecek ve hatta olası sorunları önleyebilir. Bununla birlikte, bir rulmanın iyi durumda olduğunu düşünseniz bile, bir süre sonra yine de arızalanabileceğini unutmamak önemlidir.

Neyse ki, çoğu Yüksek Sıcaklık Rulmanları standart boyutlarda mevcuttur ve bu da onları çoğu endüstriyel uygulama için uygun hale getirir. Bu yüksek sıcaklık rulmanları ayrıca özel tasarımlarda sunulmaktadır. CeramicSpeed’in HighTemp ürünleri her türlü endüstriyel uygulama için uygundur. Aşağıdaki tablo, bu rulmanların en yaygın kullanımlarını özetlemektedir. Bu ürünler hakkında daha fazla bilgi için lütfen şirketle iletişime geçin. Rulman tipine karar verdikten sonra, uygulamanıza uygun olanı seçtiğinizden emin olun.

Yüksek sıcaklık rulmanları kullanım amacına göre dikkatli seçilmelidir. Standart versiyonlardan daha düşük bir devirde çalışmalıdırlar. Ayrıca, ısı stabilizeli rulmanlar genellikle standart olanlardan daha düşük bir RPM’de çalışır, bu nedenle yüksek sıcaklıklı bir rulman seçmeden önce uygulamanızın RPM’lerini göz önünde bulundurmalısınız. Üretici, ihtiyaçlarınıza göre seçmeniz gereken belirli bir ürünün birden fazla versiyonunu sunabilir.

Rulmanın sıcaklığı, makinenin çalışması için önemlidir. 450 Fahrenheit’e ulaşırsa, başarısızlığın son aşamalarındadır. Bu başarısızlık aşamasına ulaşan bir rulmanın felaket olması muhtemeldir. Harekete geçmek için sadece birkaç saatiniz var. Böyle bir süre boyunca, eylemler diğer bileşenlerin ikincil arızasını en aza indirmeyi amaçlamalıdır. Böyle bir durumda, daha fazla hasarı önlemek için ekipmanı derhal kapatmalısınız.

Standart rulmanlarla karşılaştırıldığında, yüksek sıcaklıklı rulmanlar daha düşük sürtünmeye sahiptir ve bu da RPM’lerini artırır. Tipik olarak, standart rulmanlardan daha düşük devirlerde çalışırlar. Yüksek sıcaklıklı bir rulman seçmeden önce makinenin RPM’lerine dikkat etmelisiniz. Ayrıca üretici garantisini de göz önünde bulundurmalısınız. Sıcaklık ne kadar yüksek olursa, o kadar iyidir. Bu nedenle, yüksek sıcaklıklı bir yatak seçerken dikkatli olun.

Bazı yüksek sıcaklık rulmanları, yüksek sıcaklık uygulamalarında kullanılabilir. Genellikle yüksek sıcaklıklı endüstriyel uygulamalarda kullanılırlar. Bu rulmanlar paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Aynı nedenle UNASIS, daha yumuşak metallere sahip rulmanlar üretmektedir. Çok çeşitli alaşımlarda bulunabilirler. Ayrıca çeşitli radyal ve silindirik makaralar da bulabilirsiniz. Yüksek sıcaklıklı bir rulman arıyorsanız UNASIS’i tercih edebilirsiniz.

UNASIS’in yüksek sıcaklık rulmanları, yüksek sıcaklık uygulamalarınız için uygun maliyetli bir çözüm sunar. Yüksek sıcaklık yatakları, yüksek sıcaklık uygulamaları için iyi bir alternatiftir. SKF ve SNR aralıklarına eşdeğerdirler. Onlar da Avrupa’da üretiliyor. Yüksek sıcaklık uygulamaları için en etkili ve uygun maliyetli seçimdir. Amidsis’in yatakları ömür boyu yağlanır ve bu da bakım maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olur.

AMI’nin yüksek sıcaklıklı yataklarında bilyeyi, tutucuyu ve silikon contayı korumak için özel bir çinko anodize sapan bulunur. Buna karşılık, standart bir soğuk haddelenmiş çelik sapan topları koruyacaktır, ancak yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında paslanacaktır. Sonuç olarak, erken rulman arızasına neden olacaktır. Bu tür komplikasyonları önlemek için AMI’nin rulmanları bu ihtiyaçları karşılayan özel malzemelerden yapılmıştır.

AMI Yüksek sıcaklık rulmanları, 1.000°C’ye kadar olan sıcaklıklara dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bunun nedeni, yüksek sıcaklıklı uygulamalarda yüksek sıcaklıklı rulmanların dayanıklı olması gerektiğidir. Bu nedenle, aşırı sıcaklıklara zarar vermeden dayanacak şekilde tasarlanmalıdırlar. Bir makinenin çalışması için doğru yüksek sıcaklık rulman seçimi çok önemlidir. Ayrıca geniş bir sıcaklık aralığı için uygun olmalıdırlar.

Doğru yüksek sıcaklık yatağı size üstün performans ve uzun hizmet ömrü sağlayacaktır. Standart ISO uyumlu biçimlerde bulunurlar, ancak özel olarak tasarlanmış biçimler de alabilirsiniz. Bu yüksek sıcaklıklı rulmanlar, çalışırken yeniden yağlama gerektirmemelidir. Ek olarak, optimum performansı sağlamak için korozyona dayanıklı olmalıdırlar. Bu sıcaklıklara dayanabilecek bir ürün arıyorsanız bu özelliğe sahip bir ürün aramalısınız.

Available Appointments on Temmuz 14, 2024

  11:15 am – 11:45 am1 space available
  11:45 am – 12:15 pm1 space available
  12:15 pm – 12:45 pm1 space available