Silindirik Makaralı Rulman Çeşitleri

  • Tek Sıra Silindirik Makaralı Rulman
  • Çift Sıra Silindirik Makaralı Rulman
  • Dört Sıra Silindirik Makaralı Rulman
  • Kafessiz Silindirik Makaralı Rulman
  • Eksenel Silindirik Makaralı Rulman

Diğer Silindirik Makaralı Rulman çeşitleri, Silindirik Makaralı Rulman ölçüleri ve satışını yaptığımız Silindirik Makaralı Rulman ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Silindirik Makaralı Rulman kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Silindirik Makaralı Rulman fiyatları ve Silindirik Makaralı Rulman ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret ediniz.

Silindirik Makaralı Rulman Nedir?

Silindirik Makaralı Rulman Nedir? Özetle, bir dizi uzun, ince silindir üzerinde dönen bir bilyalı yataktır. Sıradan makaralı rulmanlar çaplarından biraz daha uzun makaralara sahiptir, iğneli rulman rulmanlar ise çaplarından dört kat daha uzundur. Bu silindirler silindir şeklindedir ve bilyenin veya milin düz bir çizgide hareket etmesine yardımcı olur.

Silindirik makaralı rulmanın düz bilyalı rulmana göre başlıca avantajları, operasyonel güvenilirlik, maksimum maliyet etkinliği ve bakım kolaylığıdır. Bu avantajlar, onları çeşitli uygulamalar için mükemmel bir seçim haline getirir. Steyr şirketi ISO 9001:2000 ve ISO 14001 sertifikalıdır, bu nedenle kalitelerine ve güvenilirliklerine güvenebilirsiniz. Bu özellikler iyi bir yatak oluşturur ve her türlü uygulamada önemlidir. Silindirik Makaralı Rulman seçimi söz konusu olduğunda, hangi tipin sizin için doğru olduğunu belirlemek için üreticinin kılavuzunu okuyun.

Silindirik Makaralı Rulmanın temel özellikleri, yüksek rijitlik ve yüksek radyal yük taşıma kapasitesidir. Tam tamamlayıcı tasarımlar kafeslidir ve yüksek hızlar için uygundur. Alternatif olarak, yüksek bir yük taşıma kapasitesine ihtiyacınız varsa, E sınıfı Silindirik Makaralı Rulman seçebilirsiniz. Bunlar yüksek düzeyde tasarlanmış ve eşleşecek daha yüksek bir fiyat etiketi ile geliyor.

NKE Austria GmbH, çok çeşitli endüstriler için tek sıralı Silindirik Makaralı Rulmanlar üretmektedir. Steyr montaj hattı, 3.000’den fazla farklı tipte rulman üretmektedir. Modüler tasarımı, kısa teslim sürelerine ve çok çeşitli varyantlara izin verir. Bir Silindirik-Yuvarlak Rulman için neredeyse onun varyantları kadar çok uygulama vardır. Uygulamaları pompa ve kompresörlerden elektrik motorlarına ve dişli kutularına kadar uzanır.

Silindirik Makaralı Rulman, makaraları ve yuvarlanma yolu arasında bir temas hattı olan bir bilyalı ve makaralı rulmandır. Bu tip rulman, yüksek radyal yük kapasitesine sahiptir ve yüksek hızlı uygulamalar için idealdir. Yuvarlatılmış şekli ve ayrılabilir dış halkası montajı kolaylaştırır. Diğer rulman türlerinden farklı olarak, Silindirik Makaralı Rulman, endüstriyel uygulamalarda en yaygın kullanılan makaralı rulman türüdür.

Döner tekerleklere ek olarak, silindirik Makaralı Rulmanlar birçok endüstri için gereklidir. Kağıt yapım endüstrisi en önemli örnektir ve elektrik motorları bu tür yatakları kullanan makinelerin yaygın bir örneğidir. Rüzgar türbinlerinde ve motosikletlerde de kullanılırlar. Yüksek dayanıklılıkları ve yüksek performansları nedeniyle çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Aşağıda listelenen kişilerle iletişime geçerek bu harika makineler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Tek Sıralı Silindirik Makaralı Rulmanlar en yaygın ve sıklıkla kullanılan tiptir. Tek sıralı Silindirik Makaralı Rulman, tek sıralı bir konfigürasyona sahipken, çift sıralı Silindirik Tekerlekler iki sıralıdır. Bu tip rulmanlar birden fazla sıraya sahiptir ve farklı yönlerde eksenel ve radyal yükleri destekleyebilir. Genellikle çiftler halinde kurulurlar. Çok sıralı bir rulmana ihtiyacınız varsa, tek sıralı bir rulman sipariş edebilirsiniz.

Silindirik Makaralı Rulmanın malzemesi bir metaldir. Genellikle çok dayanıklı olan çelikten yapılır. Silindirler için popüler bir malzemedir. Ayrıca yüksek hızlar için uygundurlar. Tek sıralı Silindirik Makaralı Rulman genellikle çift sıralı Silindirik Makaralı Rulman olarak adlandırılır. Silindirik Makaralı Rulmanın iç ve dış halkaları ayrılmıştır.

Bu rulmanlar genellikle makinelerde bulunur ve çeşitli uygulamalarda kullanılır. Kağıt yapım endüstrisi, demiryolları ve elektrik motorlarının tümü Silindirik Makaralı Rulmanlar kullanır. Dayanıklılıkları ve yüksek performansları ile tanınırlar. Bir makine üreticisiyseniz, muhtemelen bir tane kullanacaksınız. Bu nedenle, çift sıralı Silindirik Makaralı Rulman satın almak kötü bir fikir değildir.

Silindirik Makaralı Rulman, bir iç ve dış bilezik, bir kafes ve makaraların kendisinden oluşur. Silindirler, sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olan bir nervür tarafından desteklenir. Silindirler iç halkaya ve dış halkaya bağlanmıştır. Bazen taçlandırılırlar, bu da stres konsantrasyonlarını azaltır ve yüksek hızlarda performans göstermelerini sağlar. Yüksek hızlı uygulamalar için idealdirler ve hassasiyetleri çok değerlidir.

Available Appointments on Temmuz 14, 2024

  11:15 am – 11:45 am1 space available
  11:45 am – 12:15 pm1 space available
  12:15 pm – 12:45 pm1 space available