Sensörlü Rulman Çeşitleri

  • Motor Enkoder Rulmanları (BMB, BMD, BMO)
  • Yönlendirici Enkoder Rulmanlar (AHE-54, AHE-57)
  • Makaralı Enkoder Rulmanlar (AHE-55)
  • Özel Sensör Rulmanları

Diğer Sensörlü Rulman çeşitleri, Sensörlü Rulman ölçüleri ve satışını yaptığımız Sensörlü Rulman ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Sensörlü Rulman kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Sensörlü Rulman fiyatları ve Sensörlü Rulman ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret ediniz.

Sensör Rulmanları

Sensör rulman pazarının, özellikle Asya Pasifik bölgesindeki otomotiv endüstrisinden gelen yüksek talep nedeniyle, önümüzdeki beş yıl içinde %7,14’lük bir CAGR’de büyümesi bekleniyor. Bu talep, bölgedeki yaşam standardındaki ve harcanabilir gelirlerdeki artışla desteklenmiştir. Bu rulmanlar günlük kullanım için pratik olmasa da hız ölçümünün gerekli olduğu uygulamalar için idealdir. En yeni nesil akıllı rulmanlar, daha düşük maliyetlerle üstün performans ve güvenilirlik sunabilmektedir.

AC motorların ve diğer elektronik makinelerin artan kullanımı, dönen elemanların doğru izlenmesi talebini artırdı. Performansı artırılmış ve işletme maliyetleri azaltılmış daha yeni sensör yataklarının geliştirilmesi, pazarın büyümesi için önemli bir faktör olmuştur. Bugün mühendisler, sensörleri son kullanıcı tasarımlarına entegre edebiliyor ve bu da daha düşük işletme maliyetleri ve artan güvenilirlik ile sonuçlanıyor. Otomotiv uygulamalarına ek olarak, kilitlenme önleyici sistemlerde sensör yatakları kullanılmaktadır.

Sensör yatakları çeşitli boyutlarda mevcuttur ve çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Uygulamaya bağlı olarak beyaz eşyada, pompalarda, elektrik motorlarında, rüzgar türbinlerinde ve asansör teknolojisinde kullanılabilirler. Tamamen ağ bağlantılı bir makinede yapılandırılabilir bir sensör yatağı da kullanılabilir. Bu tip rulman, çeşitli endüstriler ve uygulamalar için uygundur. Kurulumları kolaydır ve çok çeşitli avantajlara sahiptirler.

Sensör rulmanları pazarı, coğrafyaya göre daha da bölümlere ayrılabilir. Ülkeye göre, sensör rulman pazarı Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür. Asya Pasifik’te, otomotiv sektöründeki yüksek talep nedeniyle sensörlü rulman pazarının hızla büyümesi bekleniyor. Bu bölgedeki ülkeler otomobil üretimi için önemli merkezler haline geldi ve orada üretim tesisleri kuruyor. Artan araç sahipliği ile otomotiv endüstrisinin bölgede yüksek düzeyde rekabetçi olmaya devam etmesi bekleniyor.

Sensör rulmanları pazarına en büyük iki pazar olan Çin ve Japonya hakimdir. Coğrafya olarak, Avrupa bölgesi sensör rulmanları pazarında dünyaya öncülük ediyor. Avrupa bölgesinin önümüzdeki beş yıl içinde %10,4’lük bir CAGR’de büyümesi bekleniyor. Aynı zamanda Asya-Pasifik tarafından yönetiliyor ve pazarın çoğunluğu Avrupa ve ABD’de. Avrupa’da hızla büyümesi bekleniyor. Ayrıca, sensör yatakları pazarına otomobil endüstrisi hakimdir.

Sensör rulmanları pazarının önümüzdeki yıllarda hızla büyümesi bekleniyor. Avrupa bölgesinin önümüzdeki beş yıl içinde sensör rulmanları pazarındaki en hızlı büyümeye tanık olması bekleniyor. Avrupa pazarına otomotiv endüstrisi ve inşaat sektörünün öncülük etmesi bekleniyor. Avrupa bölgesinin de önümüzdeki birkaç yıl içinde yüzde 5,2’lik bir CAGR’de büyümesi bekleniyor. Pazar büyüklüğü 2020’de 1 milyar doları aşacak şekilde ayarlanmıştır. Ancak sensör rulmanları pazarına endüstriyel sensörler hakimdir.

Sensör yatakları pazarı, işlevlerine ve işlevlerine göre bölgelere ayrılabilir. Elektrikli araçlarda kullanılan sensör yatakları en gelişmiş örneklerdir. Farklı endüstrilerde kurulabilirler ve her tür araba ile uyumludurlar. SKF Motor Enkoder Ünitesi, BMD, otomotiv endüstrisinin taleplerini karşılamak için geliştirilmiş en yeni sensör yataklarıdır. Bu cihazlar elektrikli araçlar, forkliftler, asansörler ve diğer uygulamalar için idealdir.

Küresel sensörlü rulman pazarı, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür. Asya Pasifik bölgesinin %7,25’lik bir CAGR’de büyümesi bekleniyor. Kıtanın sensör yatakları pazarları, en hızlı büyüyen segment olan otomotiv endüstrisini içermektedir. Ayrıca, Avrupa pazarının önümüzdeki beş yıl içinde %6.33’lük bir CAGR’de büyümesi bekleniyor.

Sensör rulmanları pazarının önümüzdeki beş yıl içinde %6,75’lik bir CAGR ile büyümeye devam etmesi bekleniyor. Otomotiv sektörü, sensör yatakları için en büyük pazardır. 2018 yılında otomotiv sektörü %25,6 pazar payı ile en yüksek pazar payına sahip olmuştur. Bu ülkelerde uygulanan düzenlemeler, araçların güvenliğini artırdı ve giderek daha önemli hale geliyor. Bununla birlikte, sensör rulmanları pazarı hala gelişmektedir, dolayısıyla pazar hala büyük gelişmelerden geçmektedir.

Available Appointments on Temmuz 14, 2024

  11:15 am – 11:45 am1 space available
  11:45 am – 12:15 pm1 space available
  12:15 pm – 12:45 pm1 space available