Rulman Yatak Çeşitleri

 • SNL 2, 3, 5 ve 6 Serisi Rulman Yatakları
 • SNLN 30 Serisi Rulman Yatakları
 • SNL 30, 31 ve 32 Serisi Rulman Yatakları
 • SED 30,31,32 ve 39 Serisi Rulman Yatakları
 • KSONL Serisi Rulman Yatakları
 • SAF ve SAW Serisi Rulman Yatakları
 • SDAF Serisi Rulman Yatakları
 • SBD ve THD Serisi Rulman Yatakları
 • FNL Serisi Rulman Yatakları
 • PD Serisi Rulman Yatakları
 • SBFN, SBPN ve SDM Serisi Rulman Yatakları
 • FSDR .. K Serisi Rulman Yatakları
 • Montaja Hazır Rulman Yatakları

Diğer Rulman Yatak çeşitleri, Rulman Yatak ölçüleri ve satışını yaptığımız Rulman Yatak ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Rulman Yatak kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Rulman Yatak fiyatları ve Rulman Yatak ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret ediniz.

Rulman Yatakları ve Çeşitleri

Rulman muhafazaları, rulmanı korur ve yağlayıcıyı muhafaza ederken, rulman için sabit, bakımı kolay bir montaj sağlar. Bu, verimli çalışmasını ve maksimum performans ve hizmet ömrünü korumasını sağlar. Ek olarak, özel gereksinimlere uyacak şekilde çeşitli şekillerde, boyutlarda ve malzemelerde rulman yatakları mevcuttur. Örneğin, çeşitli silindirik ve küresel rulmanlar için silindirik, oval ve kare yuvalar mevcuttur.

Rulman yatakları birçok boyut ve şekle sahiptir ve genellikle beş standart kategoriye ayrılır: tek yataklı yataklar, çift yataklı yataklar ve flanşlı yataklar. Ayrıca benzersiz müşteri ve görev gereksinimlerini karşılamak için özel olarak tasarlanabilirler. Ek olarak, özel şaft merkez yükseklikleri ve diğer uygulamalar için standart dışı tasarımlar mevcuttur. Aşağıda, yaygın olarak kullanılan rulman yatağı tiplerinden bazıları ve nasıl çalıştıkları listelenmiştir.

İki yataklı mahfaza tipik olarak aşırı yüke sahip uygulamalarda kullanılır. Bu tip muhafazalar, gelişmiş çalışma doğruluğu ve daha sessiz çalışma dahil olmak üzere geleneksel şaft düzenlemesine göre çeşitli avantajlar sağlar. Müşteri ayrıca şaftın yüksekliğini ve sıra dışı bir sızdırmazlık düzeni veya standart olmayan malzemeler gibi mahfazanın diğer benzersiz özelliklerini de belirtebilir. Uygulamanız için en iyi seçenek, tam gereksinimlere bağlı olacaktır. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınızı karşılamak için rulmanlar birçok stil ve malzemede yapılabilir.

Rulman yuvaları, gri dökme demir, küresel grafit ve dökme çelik dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden gelir. Tüm bu malzemeler ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir. Ayrıca özel şaft merkez yüksekliği veya ihtiyaç duyduğunuz uygulama için standart olmayan muhafazalar da bulabilirsiniz. Rulman yataklarının yapımında kullanılan malzemeler değişiklik gösterebilir, bu nedenle bir tür seçmeden önce özelliklerinizi dikkate almanız çok önemlidir.

Silindirik bir ünite, yatağın bir mahfaza içine monte edildiği basit bir tasarımdır. Bu yuvalar yaygın olarak bilyalı ve konik makaralı rulmanlarda kullanılır ve yükü destekleyebilmelerini sağlamak için bir montaj yapısı gerektirir. İki tip arasındaki temel fark, şaftın boyutu ve yatağın çapıdır. İki tip rulman yatağının uyumlu olması önemlidir. Uygulamanız için muhafazayı seçerken şaftın boyutunu göz önünde bulundurmalısınız.

Rulman yataklarının birçok türü vardır. En yaygın tip, iki veya altı montaj cıvatası ile sağlanan flanş tipidir. Ayrık tipten farklı olarak, ayrık blok muhafazası çıkarılabilir değildir ve onu milden çıkaramazsınız. Bu tip genellikle yüksek rulman hızları gerektiren uygulamalar için kullanılır. Bir katı blok mahfazanın montajı daha kolaydır ve ayrık mahfaza şaft üzerinde bir flanşa sahipken şaftın serbestçe çalışmasına izin verir.

Farklı tipteki rulman yatakları farklı özelliklere sahiptir. Temel olarak beş kategoriye ayrılırlar: katı blok muhafazalar, silindirik muhafazalar ve flanşlı muhafazalar. Her türlü rulman silindirik bir mahfazaya monte edilmiştir. En yaygın muhafaza tipi flanşlıdır. Bu tip, yüksek yük yatakları için kullanılır. Alan önemli olduğunda bölünmüş bir blok muhafaza kullanılır. Katı blok gövde önceden greslenir ve fabrikada üretilir.

Diğer bir yatak muhafazası tipi, iki yataklı bir muhafazadır. Bu tip, şaftın sarktığı uygulamalar için kullanılır. Bunlar, sarkan yükleri en aza indirmek ve çalışma doğruluğunu artırmak için tasarlanmıştır. Tek yataklı bir mahfaza ile karşılaştırıldığında, iki yataklı bir mahfaza daha sessizdir. Bölünmüş blok muhafazanın dört tarafı vardır. Merkezi ortada yer almaktadır. Flanşlı blok muhafaza, flanşlı bir cepheye sahip olandır.

Yuvalı rulmanlar, bir yuva ünitesine yerleştirilmiş bir makaralı yatağa sahip yuvalardır. Bunların kurulumu kolaydır ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli muhafazalara sahiptir ve uygulamanız için doğru olanı seçmenize olanak tanır. Basitçe Rulmanlar, kartuş rulman üniteleri ve germe üniteleri dahil olmak üzere çeşitli farklı rulman türlerini stoklar. Bu üniteler çeşitli boyutlarda ve malzemelerde mevcuttur ve birçok farklı konfigürasyonda üretilebilir.

Kullanıma ve uygulamaya bağlı olarak, yağlama, rulman montaj işlemi için önemli bir husustur. Gres, rulmanlar için kullanılan en yaygın yağlayıcıdır. Rulmanın kurumasını önlediği için özel bir gres kullanılması önemlidir. Uygulama ve çalışma koşullarına uygun bir gres kullanmak en iyisidir. Uygulamaya uygun bir yağlayıcı seçmek de önemlidir. Rulman için uygun olduğundan emin olmak için aşındırıcıyı eşleştirmek önemlidir.

Available Appointments on Temmuz 14, 2024

  11:15 am – 11:45 am1 space available
  11:45 am – 12:15 pm1 space available
  12:15 pm – 12:45 pm1 space available