Manşon Çeşitleri

  • Germe Manşonlar (H-HE)
  • Çakma Manşonlar (AH-AHX)
  • Kontra Somunlar (KM-HM)
  • Emniyet Pulları (MB-MBL-MS)
  • Hidrolik somunlar (HMV…E)

Diğer Manşon çeşitleri, Manşon ölçüleri ve satışını yaptığımız Manşon ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Manşon kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Manşon fiyatları ve Manşon ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret ediniz.

Manşonlar

Manşon, tüm rulman aksesuarlarınız için mükemmel seçimdir. Silindirik , flanşlı bir yatağın içine sıkıca oturur ve dış çapı 1:12’lik bir konikliktedir. İç delik de koniktir ve manşon, yatağın iç çapına mükemmel şekilde uyar. Bunlar hem metrik hem de emperyal boyutlarda mevcuttur. Ürün kodları, rulman kodlarına dayanmaktadır. Harfleri H ile başlar ve emperyal ölçümlerde yapılmışlarsa SNW ile başlar.

Bu manşonlar öncelikle kademeli ve düz millerdeki konik delikli yatakları yerleştirmek için kullanılır. Şaft üzerinde herhangi bir ekstra konum gerektirmedikleri için montajı çok kolaydır. Evrensel olmalarına ek olarak, çeşitli boyut ve şekillerde mevcutturlar. Daha büyük boyutta bir e ihtiyacınız varsa, hidrolik manşonu tercih edebilirsiniz. Hidrolik deki yağ kanalları ve besleme delikleri, bu manşonun takılmasını ve sökülmesini çok kolaylaştırır.

Manşon CNC makinelerinde üretilir ve kullanımı basit olacak şekilde tasarlanmıştır. Şaft üzerinde ek yerleri yoktur. Kademeli tasarımları onları çok yönlü bir çözüm haline getirir. Rulmanla aynı çapta oldukları sürece kademeli millere de monte edilebilirler. Manşonun kademeli tasarımı, sökülmelerini kolaylaştırır. Bu Manşon, takım tezgahlarında kullanım için idealdir.

Manşon, montaj cephaneliğinizin önemli bir parçasıdır. Yatağı takarken doğru ü kullanmayı unutmayınız. Uygun bir uyum önemlidir, bu nedenle doğru olanı seçmek önemlidir. Rulmanınızın doğru şekilde konumlandırılmasını ve şaft üzerinde iyi konumlandırılmasını sağlayarak, çok daha iyi bir başarı şansına sahip olacaksınız. Bunu akılda tutarak, yüksek kaliteli bir ürün alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bu manşonlar yaygın olarak kademeli millere konik delikli yatakları monte etmek için kullanılır. SS400’den yapıldıkları için şaft üzerinde ek bir yer gerektirmezler. Ayrıca hem düz hem de kademeli millere monte edilebilirler. Daha büyük rulmanlar söz konusu olduğunda, hidrolik manşonlar en iyi seçimdir. Bu Manşon, yağ için bir oluk veya yağ beslemesine sahiptir ve montaj kuvvetlerini azaltmak için bir hidrolik pres kullanır.

Manşon ayrıca konik delikli rulmanlar için de kullanılır. Manşon, konik manşon, oluklu somun ve kilitleme plakasının birleşimidir. Bu ler genellikle yüksek hızlı çalışma için tasarlanmıştır ve ters çalışma için uygundur. Ek olarak, şaft üzerinde ek bir konum gerektirmezler. Kovan, yatak için sıkı ve güvenli bir uyum sağlar.

Manşon, kademeli millerdeki konik delikli yatakları yerleştirmek için yaygın olarak kullanılır. Şaft üzerinde ek konum gerektirmezler, bu nedenle kademeli mil yatakları için mükemmel seçimdir. Bazıları ayrıca SS400’den yapılmıştır. Ek güvenlik için kilitleme plakaları ve kilit somunları ile tedarik edilebilirler. Bu tip manşon daha büyük ve daha küçük rulmanları barındırabilir.

Manşon, konikler ve konik delikli rulmanlar için mükemmel çözümdür. Hem kademeli hem de düz millere hızlı ve kolay kurulum sağlarlar. CNC makinelerde üretilirler ve montajı kolaydır. Ek olarak, şaft üzerinde ek bir konuma gerek yoktur, bu da onları her durum için ideal hale getirir. Bu tip manşonlar yaygın olarak konik delikli rulmanlar için kullanılır.

Manşonnın montajı kolaydır. Ek şaft konumu gerektirmezler. Kademeli ve düz millerde kullanılabilirler. Bir ara halka halkası, yatağın doğru konumda sabitlenmesine yardımcı olabilir. Bazı manşon tasarımlarında yağ olukları bulunur. Bu kollar genellikle standart olanlardan daha büyüktür. Eksenel olarak konumlandırılacak ve montaj kuvvetlerini azaltacak şekilde tasarlanmıştır. Kovan iki parçadan oluşur: kovanı ve yatak.

Manşon, eğimli şaftlarda konik delikli yatakları sabitlemek için mükemmel bir seçenektir. Ayrıca şaftı hasardan korurlar. Bu bileşen çeşitli boyutlarda mevcuttur. Uygulama aralığı sonsuzdur. Araba tekerleklerinden tıbbi ekipmana kadar çok çeşitli uygulamalarda bulunabilir. Bu bileşenler genellikle birçok farklı ortamda kullanılır. A.Nairsons Industries bir dizi kovanı üretmektedir.

Available Appointments on Temmuz 14, 2024

  11:15 am – 11:45 am1 space available
  11:45 am – 12:15 pm1 space available
  12:15 pm – 12:45 pm1 space available