Mafsal Rulman Çeşitleri

  • Mafsal (Dana Gözü) Rulmanlar
  • Bakım Gerektirmeyen Radyal Küresel Düz Rulmanlar (GETX)
  • Bakım Gerektirmeyen Eğik Küresel Düz Rulmanlar (GAC..F)
  • Bakım Gerektirmeyen Küresel Düz Baskı Yatakları (GX..F)
  • Rot Uçları (Mafsal Kafalar)
  • Bakım Gerektirmeyen Rot Uçları (Mafsal Kafalar)

Diğer Mafsal Rulman çeşitleri, Mafsal Rulman ölçüleri ve satışını yaptığımız Mafsal Rulman ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Mafsal Rulman kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Mafsal Rulman fiyatları ve Mafsal Rulman ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret ediniz.

Mafsal Rulmanlar Nelerdir?

Mafsal bir yatak, iki ortogonal yönde merkezi bir nokta etrafında dönmeye izin veren düz bir yataktır. Hem döner hem de açılı olarak hareket etmesi gereken dönen bir şaftı desteklerler. Bu makale, bir bilye ile Mafsal bir yatak arasındaki farkları keşfedecek ve farklı türleri açıklayacaktır. Bu bilgiler, ihtiyaçlarınıza en uygun rulman tipine karar vermenize yardımcı olacaktır. Bu önemli bileşenler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Genel olarak Mafsal rulmanlar, iç bilezikte bir kafesle ayrılmış iki sıra makaradan oluşur. Ya mühürlü ya da mühürsüz olabilirler ve dönen şaftı destekleyen çift kanala sahiptirler. Yuvarlanma yollarının kalitesi, yatağın genel performansını belirler. Yüksek kaliteli oynak rulmanlar, performansı artıran asimetrik makaralara sahiptir. Ayrıca daha az titreşim ve daha fazla dayanıklılık sunarlar.

Mafsal Rulmanlar, çelik ve poliamid dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılmıştır. Mafsal yataklarda kullanılan en yaygın malzemeler pirinç, çelik sac ve krom çeliktir. Bazı rulmanlar, silindirleri yerine sabitlemek için kullanılan bir kafes içerir. Bu kafes tipik olarak preslenmiş çelik veya pirinçten yapılır. Doğru tipte Mafsal rulmanın seçilmesi, makinenizin ömrü için çok önemlidir.

Mafsal rulmanlar farklı malzemelerle mevcuttur. En yaygın olanları krom çelik, çelik sac, poliamid ve pirinçten yapılır. Birden fazla iç ve dış kanala sahip olabilirler ve genellikle sızdırmazdırlar. Bu faktörler, Mafsal bir yatağın genel performansını belirler. İhtiyaçlarınıza göre farklı malzemelerle üretilebilirler. Yukarıda listelenen malzemelerin herhangi birinden Mafsal bir yatak yapılabilir.

Mafsal bir yatağın dış halkası, içbükey bir çelik destek plakasından yapılmıştır. İç halka iki sıra silindir içerir ve genellikle mühürlü veya mühürsüzdür. Bu tip Mafsal yatak, dönen bir şaftı destekleyen çift kanala sahiptir. Mafsal yatağın genel performansı, kanalların kalitesine bağlıdır. Bir Mafsal yatağın tek sıra makarası varsa, asimetrik makara performansı artırabilir ve titreşimi azaltabilir.

Mafsal bir yatak, çelik bir kafesle ayrılmış iki sıra makaradan yapılmış Mafsal bir yataktır. Bu rulmanlar genellikle mühürlü veya mühürsüzdür. Üretim sürecinde Mafsal rulmanlar çeşitli malzemelerden yapılır. Mafsal rulmanlar için kullanılan en yaygın malzemeler krom çelik, pirinç ve çelik sacdır.

Mafsal yatak, oval biçimde düzenlenmiş iki sıra makaralı bir yatak türüdür. Mafsal bir yatak, silindirik bir mahfaza ile karakterize edilir. Bir Mafsal kaymalı yatak, eksenel yüke dayanabilir. Silindirik kabuk birçok farklı amaç için kullanılabilir. Oynak eksenel makaralı rulman özel bir üründür. Bir tür Mafsal kaymalı yataktır.

Mafsal bir yatak, silindirik bir yataktır. Mafsal bir yatağın dış bileziği iki sıra makaraya sahiptir ve dış bilezikten bir kafes ile ayrılmıştır. Mafsal bir yatağın iki sırası ve bir kafesi vardır. Bir kürenin iç halkası ve dış halkası mühürlenmiştir. Mafsal silindirler çelik bir kabukla çevrilidir ve genellikle radyal olarak simetriktir.

Mafsal bir yatak, içbükey ve dışbükey bir çelik destek plakasından oluşur. Sürtünmesiz dönüş sağlar. Mafsal bir yatak, düz kayar elemanlar, kılavuzlar ve tutucu halkalarla birleştirilebilir. Üst plakadaki metalik bir çıkıntı, bitişik bir çelik bileşenle kilitlenebilir. Dikey yönlerde hareketi kısıtlamak için kullanılabilir. Mafsal silindirler genellikle çok kabul edilir.

Mafsal bir yatak, Mafsal bir iç şekle ve namlu benzeri bir profile sahiptir. İç şekli Mafsal ve silindiriktir. Dış halkası namlu şeklindedir ve iç yapısı yoktur. Ayrıca 3/16 inç ila altı inç arasında bir iç halka çapıyla da mevcuttur. Mafsal bir yatak, çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.

Mafsal bir yatağın iki ana parçası vardır: bir dış halka ve bir iç halka. Mafsal bir yatağın, iç bileziği eksenel harekette sabit tutan bir kilitleme mekanizması vardır. Dış Mafsal yuvarlanma yolu, iç halkaya karşı kaymak için kullanılır. Mafsal şekilli bir Mafsal yatak, bir yuvarlanma elemanı veya bir bilyeli yatak yuvası içerebilir. Daha düşük sürtünmeye ek olarak, Mafsal bir yatak da daha kompakt olabilir.

Available Appointments on Temmuz 14, 2024

  11:15 am – 11:45 am1 space available
  11:45 am – 12:15 pm1 space available
  12:15 pm – 12:45 pm1 space available