Küresel Makaralı Rulman Çeşitleri

  • Tek Sıra Küresel Makaralı Rulman
  • Çift Sıra Küresel Makaralı Rulman
  • Kapaklı Küresel Makaralı Rulman
  • Vibrasyon Rulmanları
  • Manşonlu Küresel Makaralı Rulman
  • Çift Parça Küresel Makaralı Rulman
  • Montaja Hazır Makaralı Rulman Yatakları

Diğer Küresel Makaralı Rulman çeşitleri, Küresel Makaralı Rulman ölçüleri ve satışını yaptığımız Küresel Makaralı Rulman ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Küresel Makaralı Rulman kataloğumuzu inceleyebilirsiniz. Küresel Makaralı Rulman fiyatları ve Küresel Makaralı Rulman ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret ediniz.

Küresel Makaralı Rulmanlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Küresel Makaralı Rulmanlar, açısal yanlış hizalamaya ve düşük sürtünmeye izin veren makaralı rulmanlardır. Dönen şaft genellikle bir iç halkanın deliği içinde desteklenir ve dış halka ile yanlış hizalanır. Oynak makaralı rulman, çok çeşitli uygulamalar için çok yönlü bir seçimdir. İşte Küresel Makaralı Rulmanlar hakkında bilmeniz gerekenler.

Adından da anlaşılacağı gibi, oynak makaralı rulman, düşük sürtünme ve açısal yanlış hizalama ile dönmeye izin verir. Bu tip yatak, bir iç bileziğin deliği içinde dönen bir şaftı destekler. İç halka küreseldir ve dış kenar fıçı benzeridir. Bu nedenlerle vinç ve asansör gibi endüstriyel uygulamalarda sıklıkla kullanılmaktadırlar. Ayrıca Küresel Makaralı Rulmanlar, yüksek derecede açısal yanlış hizalamayı ve büyük miktarda eksenel yükü tolere edebilir.

Küresel Makaralı Rulmanların kendi kendini hizalama özellikleri, onları yüksek hızlı uygulamalar için ideal hale getirir. Bununla birlikte, düşük sıcaklık yetenekleri, maksimum hızlarının düşük hızlarla sınırlı olduğu anlamına gelir. Yüksek kaliteli yağlama, minimum yükün azaltılmasına yardımcı olabilir. İşlenmiş bronz tutucu, yüksek hızlı çalışma için idealdir. Ayrıca marjinal yağlama altında daha yüksek performans sağlar.

Farklı tipteki Küresel Makaralı Rulmanların farklı montaj seçenekleri vardır. En yaygın olanları çift mühürlü, tek mühürlü ve açık mühürlüdür. Kafes, makarayı yerinde tutan oynak makaralı yatağın parçasıdır. Kafes tipik olarak preslenmiş çelik veya pirinçten yapılır. İki malzeme temelde aynıdır. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza göre aralarından seçim yapabilirsiniz.

Küresel Makaralı Rulmanlar, bir kafesle ayrılmış iki sıra makaraya sahiptir. Konik veya silindirik delikler mevcuttur ve çeşitli uygulamalar için kullanılabilirler. Birçok farklı uygulama türünde Küresel Makaralı Rulmanlar için adaptör tertibatları mevcuttur. Adaptör tertibatları, hem silindirik hem de konik küresel makaralar için yaygın olarak kullanılır. RHA ve simetrik Küresel Makaralı Rulmanlar arasından da seçim yapabilirsiniz.

Birkaç çeşit oynak makaralı rulman vardır. Bazıları mühürlü, diğerleri mühürsüz. Ayrıca kanalların kalitesini de göz önünde bulundurmalısınız. Yüksek kaliteli bir rulman istiyorsanız, yüksek kaliteli bir oynak makaralı rulman seçmelisiniz. Ödeyebileceğinizden, oynak makaralı bir rulmana çok para harcayabilirsiniz.

Küresel Makaralı Rulmanların temel özellikleri, yüksek yük kapasiteleri ve yüksek darbe direncidir. Ağır yüklerin üstesinden gelmek için inanılmaz bir kapasiteye sahiptirler ve orta ila yüksek hızdaki uygulamalar için mükemmeldirler. Ayrıca konik deliklerle de mevcutturlar. Genellikle adaptör gruplarıyla birlikte verilirler. RHA tipi, ters oynak makaralı rulman olarak da bilinir. Bu tip Küresel Makaralı Rulmanlara bir çekme manşonu takılabilir.

Küresel rulmanlar, bir kafesle ayrılmış iki sıra makaraya sahiptir. Bu silindirler, iç halkalar olarak adlandırılan bir dizi kanalla ayrılır. Dahili çalışma boşluğu, Küresel Makaralı Rulmanların isimlendirmesinde kodlanmıştır. C2 soneki normal toleransı belirtirken, C3 soneki daha düşük bir toleransı ve daha yüksek kaliteli bir küresel yatağı belirtir.

Doğrudan mile monteli Küresel Makaralı Rulmanlar kaymalı veya presli yataklardır. Doğrudan mile monte Küresel Makaralı Rulmanların montajı, hassas toleranslar ve yüksek derecede doğruluk gerektirir. Bu toleranslar karşılanmazsa Küresel Makaralı Rulmanlar yanlış hizalamadan zarar görebilir ve bu da erken rulman ömrüne neden olabilir. Oynak makaralı rulman ayrıca hizmet ömrünü uzatabilir ve maliyetleri azaltabilir.

Oynak makaralı rulmanın en önemli özelliği benzersiz tasarımıdır. Küresel bir silindirin dış yuvarlanma yolu, içbükey girintiler ve dışbükey bir çıkıntı ile üretilmiştir. Oynak makaralı rulmandaki makaralar silindiriktir ve demonte edilemez. Demontaj için tasarlanmamışlardır. Bu rulmanlar kolayca demonte edilebilirler ancak asla bu amaçla kullanılmamalıdırlar.

Oynak makaralı rulman, iki kanallı bir rulman türüdür. Kendiliğinden hizalanırlar ve yüksek radyal ve eksenel yük kapasitesine sahiptirler. Dış halka, yüksek radyal ve eksenel yükü kaldırabilmesini sağlayan özel bir kavisli şekle sahiptir. İç halka kavislidir ve maksimum hassasiyet sağlar. Bu, rulmanları ağır makineler için mükemmel bir seçim haline getirir.

Available Appointments on Temmuz 14, 2024

  11:15 am – 11:45 am1 space available
  11:45 am – 12:15 pm1 space available
  12:15 pm – 12:45 pm1 space available