İzoleli Rulman Çeşitleri

  • Dış Bileziği İzoleli Rulmanlar
  • İç Bileziği İzoleli Rulmanlar

Diğer İzoleli Rulman çeşitleri, İzoleli Rulman ölçüleri ve satışını yaptığımız İzoleli Rulman ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için İzoleli Rulman kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

İzoleli Rulman fiyatları ve İzoleli Rulman ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret ediniz.

İzoleli Rulmanların Avantajları

Elektrik motorları, jeneratörler ve demiryolu araçları, İzoleli rulmanların kullanıldığı alanlardan bazılarıdır. Bu İzoleli rulmanlar çok düşük bir yüzey pürüzlülüğüne sahiptir ve arıza durumunda kolayca değiştirilebilir. Ayrıca yüksek dielektrik dayanımları vardır. Genellikle aşınmaya maruz kalan geleneksel rulmanlardan daha dayanıklıdırlar. Buna ek olarak, İzoleli yatakların yalıtım özellikleri, elektriksel olarak iletken ortamlar için daha uygundur.

Elektrik İzoleli rulmanlar, geleneksel rulmanlara göre birçok avantaj sunar. 1.000 V’a kadar olan arıza gerilimlerine karşı korumalıdırlar ve yalıtımsız olanlara göre daha uzun ömürlüdürler. Sonuç olarak, bakım maliyetlerini düşürmeye ve makine kalitesini ve performansını artırmaya yardımcı olurlar. Tasarım sürecini basitleştirir ve ekipmanın toplam maliyetini düşürürler. Ayrıca kurulumu kolaydır ve özel montaj prosedürleri gerektirmez. Bu avantajlar, onları birçok uygulama için tercih edilen bir seçenek haline getirir.

Elektriksel olarak yalıtılmış bir dizi rulman, elektriksel gürültüye karşı artan bir dirence sahiptir. Bu İzoleli rulmanlar ayrıca değişken frekanslı motorlar ve jeneratörler için daha uygundur. Ayrıca geleneksel tiplere göre daha dayanıklıdırlar. Tipik bir İzoleli yatağın direnci yaklaşık 50 MO daha yüksektir. Bu nedenle, elektriksel parazit olasılığını en aza indirmek için daha yüksek direnç değerine sahip bir tane kullanmalısınız. Yalıtkan bir yatağın iç veya dış halkasına özel bir seramik kaplama uygulanır.

Yalıtılmış bir yatak, elektriksel gürültüye karşı yüksek bir dirence sahiptir. Bu, bir elektrik devresinde kapasitör olarak işlev görmesini sağlar. Yüksek direnç, elektrik akımını minimuma indirir ve oluşabilecek problemlerin önüne geçer. Bunlar aynı zamanda cer uygulamalarındaki motorlar için de idealdir. İzoleli yatakların avantajları açıktır. Makinenizin herhangi bir elektrik gürültüsünden korunduğundan emin olabilirsiniz. Bunun nedeni, yalıtkan yatakların akım üzerinde yalıtkan bir etkiye sahip olmasıdır.

İzoleli rulmanların elektrik akımı düşük olduğu için herhangi bir kaçak akımın rulmana zarar vermesini engeller. AC voltajını düşürmek için de avantajlıdır çünkü eskisi kadar güçlü elektrik akımlarına neden olmaz. Yalıtılmış bir yatağın direnci 50 MO’dan fazladır. Geleneksel yalıtımsız rulmanlardan daha etkilidirler, bu nedenle makinenizin düzgün çalışacağından emin olabilirsiniz. Bir motor için bir rulman almanız gerekiyorsa, mümkün olan en iyi şekilde çalışacaktır.

NKE elektrik İzoleli yatakları, plazma püskürtmeli yalıtım kaplaması ile üretilir. İşlem, alüminyum oksit tozu için bir taşıyıcı ortam olarak kullanılan iki elektrot arasında bir elektrik arkını içerir. Plazma jeti, alüminyum oksit tozu için bir araç görevi görür. Püskürtülen alüminyum oksit tabakası neme karşı sızdırmazdır ve elektrik akımının yatağı etkilemesini önlemenin tek yoludur. Ayrıca rulmanları arızalardan korur.

İzoleli rulmanlar, elektrik akımı riskini önleyecek şekilde tasarlanmıştır ve elektrik sistemleri için kullanışlıdır. Ayrıca elektrik riskini azaltır ve motorun çalışma durumunu korurlar. Ayrıca diğer motorlardan daha verimlidirler ve makineniz için daha fazla güvenlik sağlayabilirler. Bu avantajlar, İzoleli yatakları elektrik motorları için iyi bir seçim haline getirir. Ve ekipmanınız için akıllı bir yatırımdır. Doğru tipte İzoleli rulmanların seçilmesi önemlidir.

Bu İzoleli rulmanlar, elektrikle çalışan uygulamalar için avantajlıdır. Motorlarda ve diğer elektrikli ekipmanlarda kullanılırlar. Herhangi bir yere kurulabilirler ve çeşitli uygulamalar için güvenlidirler. Bu yatakları yapmak için kullanılan yalıtım malzemeleri genellikle neme, yüksek sıcaklığa veya kimyasallara karşı dayanıklı olan alüminyum oksitten yapılır. Üstün bir seçim olmanın yanı sıra, yalıtımsız rulmanlardan daha uygun maliyetli olabilirler.

Elektriksel olarak yalıtılmış rulmanlar, geleneksel olanlardan daha güvenilirdir. 1.000V’a kadar arıza gerilimlerine dayanabilirler. Elektrik akımlarını ortadan kaldırarak, elektriksel olarak yalıtılmış yatakların elektrikle çalışan ekipmanlarda kullanımı daha güvenlidir. Bakım maliyetlerini azaltabilir ve makinelerin değerini artırabilirler. Ayrıca tasarım sürecini basitleştirebilir ve ekipman maliyetini azaltabilirler. Daha ucuz olmasının yanı sıra, bu elektrikle birleştirilmiş rulmanların takılması ve çıkarılması kolaydır.

Available Appointments on Temmuz 14, 2024

  11:15 am – 11:45 am1 space available
  11:45 am – 12:15 pm1 space available
  12:15 pm – 12:45 pm1 space available