İğne Makaralı Rulman Çeşitleri

  • İğne Makaralı Kafesler
  • İğne Makaralı Radyal Rulmanlar
  • İğne Makaralı Eksenel Rulmanlar
  • Kombine (Makara + Bilya) Rulmanlar
  • Kam Makaraları

Diğer İğne Makaralı Rulman çeşitleri, İğne Makaralı Rulman ölçüleri ve satışını yaptığımız İğne Makaralı Rulman ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için İğne Makaralı Rulman kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

İğne Makaralı Rulman fiyatları ve İğne Makaralı Rulman ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret ediniz.

İğne Makaralı Rulmanlar

İğneli Rulmanlar, yatağın pivot noktası olarak hareket eden uzun ince silindirik makaralardır. Biraz daha büyük çaplı makaralara sahip sıradan makaralı rulmanlardan dört kat daha uzundurlar. İğneli rulmanlar çok fazla ağırlığa dayanabilir, ancak daha pahalıdırlar. İğneli rulmanlar, en az miktarda sürtünmenin gerekli olduğu uygulamalar için idealdir. İşte nasıl çalıştıkları. Bu tür rulmanların arkasındaki prensip, bazı önemli farklılıklar olmasına rağmen, bilyalı rulmanlarınkine benzer.

Eksenel İğneli Rulmanlar: İğneli rulmanlar, kafesin makaraları müdahale olmadan yönlendirmesine izin veren benzersiz bir tasarıma sahiptir. Bunlar yüksek hızlara sahip uygulamalar için önemlidir. Diğer rulman tiplerinden farklı olarak, İğneli rulmanlar kendini tutmaz. Bunun yerine bir İğneli silindirin parçaları ayrı ayrı monte edilmelidir. İğneli rulmanlar, mil veya eksen üzerine monte edilebilir.

İğneli Rulmanlar, çapı 5 mm’den küçük olan çelik iğnelerden yapılmıştır. Uzunluk, çaptan üç kat daha büyük olmalıdır. İğneler, çelik veya kalıplanmış poliamidden yapılmış bir kafese monte edilerek çok kompakt montajlar sağlanır. İğneli rulmanların yüksek performansı ve küçük boyutu, onları popüler bir seçim haline getirir. Bu rulmanlar, bilyalı rulmanların ve silindirik makaralı rulmanların kaldırabileceği yükün iki ila sekiz katına dayanabilir.

İğneli rulmanlar, kompakt ve dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. İğnenin eksenel halka tasarımı, kafesli iğneli rulman yatağına iyi bir örnektir. Kafes, iğneleri tutmak için tasarlanmıştır ve şanzıman sistemleri, hava kompresörleri ve dişli kutuları dahil olmak üzere birçok otomotiv uygulamasında kullanılır. Çift Sıra İğneli Rulmanlar, Ayrı Kafes İğne ve Tek Sıra İğne dahil olmak üzere çeşitli İğneli Rulmanlar da vardır.

İğneli rulmanlar oldukça dayanıklıdır ve yüksek eksenel ve radyal yükleri destekleyebilir. Ancak, ek bir yatakla desteklenmesi gereken radyal yükleri destekleyemezler. Ek olarak, tek sıralı eksenel iğneli rulmanlar, mil ve yatak arasında hasara neden olabilecek ve rulmanların ömrünü kısaltabilecek bükülmelere izin vermez. Eksenel İğneli Merdane ve Kafes Montajı: Bu tip İğneli Merdane greslenmez. Yağlanması gres ile değil gres veya yağ ile yapılmalıdır.

İğneli Rulmanların sayısız avantajı vardır. İğneli Silindirlerin iğneleri, küçük eksenel yükseklikleri ve yüksek radyal dirençleri ile karakterize edilir. Eksenel olarak yönlendirilen İğneli Rulmanlar çok rijittir ve çok büyük radyal kuvvetlerin üstesinden gelebilir. Aynı zamanda en iyi aşınma direncini sunarlar. Tasarımları son derece hafiftir ve çeşitli uygulamalarda kullanılabilirler. Hafif yapısı, onu yüksek hızlı uygulamalar için iyi bir seçenek haline getirir.

İğneli rulmanlar çelik iğneler ile tasarlanmıştır. İğnelerin çapı 5 mm’den azdır ve uzunluğu çapın en az üç katıdır. İğneli Rulmanlar son derece dayanıklıdır ve yüksek bir yüke dayanabilir. Yüksek performanslarına ek olarak, aynı zamanda çok kompakt ve yerden tasarruf sağlarlar. Hassasiyet odaklı uygulamalar ve daha küçük alanlarda mükemmel bir seçimdir. Ancak, onların dezavantajları var.

İğneli Rulmanların iki büyük dezavantajı vardır. Birincisi, oldukça pahalı olabilmeleridir. Ucuz bir İğneli Rulman satın alıyorsanız, daha kaliteli bir model satın alarak çok paradan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, bu iğneli makaralar yüksek kaliteli çelikten yapılmıştır, bu da uzun süre dayanacakları anlamına gelir. Bu nedenle, en iyi kaliteyi arıyorsanız, rulmanı araştırmak için zaman harcamanız gerekir.

İğneli Rulmanlar küçüktür ve yüksek yüklere dayanabilir. Küçük boyutları onları dişli kutuları gibi küçük alanlar için ideal kılar. Ayrıca çok dayanıklıdırlar, bu da onları kompakt montaj uygulamaları için tercih edilen seçenek haline getirir. Çoğu iğneli rulman, çelik veya poliamid kafes ile üretilir. Ayrıca genellikle yağlama olukları veya delikleri olan komple üniteler halinde satılırlar. Mükemmel İğneli Rulmanları Simply Bearings’de bulabilirsiniz!

İğneli Rulmanlar birçok uygulama için önemlidir. Hareketli parçalar için düzgün bir çalışma hareketi sağlarlar. İğneli Rulmanlar genellikle tıp endüstrisinde kullanılmaktadır. Çok yönlülükleri onları tıbbi ekipman için mükemmel bir seçim haline getirir. Ayrıca cerrahi makineler de dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda kullanılabilirler. İğneli Rulmanlar için en yaygın uygulamalar, kanser tedavisinde dönen şırıngaları içerir.

Available Appointments on Temmuz 14, 2024

  11:15 am – 11:45 am1 space available
  11:45 am – 12:15 pm1 space available
  12:15 pm – 12:45 pm1 space available