Hassas Fener Mili Rulman Çeşitleri

  • 718xx Serisi (İnce) Hassas Fener Mili Rulmanları
  • 719xx Serisi Hassas Fener Mili Rulmanları
  • 70xx Serisi Hassas Fener Mili Rulmanları
  • 72xx Serisi Hassas Fener Mili Rulmanları
  • BTW (Eski 2344xx) Serisi Hassas Fener Mili Rulmanları
  • BTM Serisi Hassas Fener Mili Rulmanları
  • BSA/BSD (TAC) Vidalı Mil Yataklama Serisi Hassas Fener Mili Rulmanları
  • NN 30xx Serisi Hassas Fener Mili Rulmanları
  • N 10xx Serisi Hassas Fener Mili Rulmanları
  • NRT Eksenel Serisi Hassas Fener Mili Rulmanları

Diğer Hassas Fener Mili Rulman çeşitleri, Hassas Fener Mili Rulman ölçüleri ve satışını yaptığımız Hassas Fener Mili Rulman ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Hassas Fener Mili Rulman kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Hassas Fener Mili Rulman fiyatları ve Hassas Fener Mili Rulman ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret ediniz.

Hassas Fener Mili Rulmanlarının Seçimi

ACB’ler bir iş mili yatağı seçerken genellikle ilk tercih olsa da, ACB’ler diğer uygulamalarda da kullanılır. Bu rulmanlar standart çelik veya seramik malzemede mevcuttur. ACB serisi, Sessiz Çalışan yüksek hızlı iş mili ve Spinshot II yağlama sistemi ile tanınır. CRB serisi, sızdırmaz eğik bilyalı rulmanlara ve bir çift ACB’ye sahiptir. Bu özellikler, son kullanıcının zamandan tasarruf etmesini ve makinenin performansını artırırken kontaminasyonu önlemesini sağlar.

Hassas Fener Mili Rulmanlarının seçim süreci, istenen yük taşıma kapasitesi, kullanım ömrü ve operasyonel güvenilirliğe dayalıdır. Genel makine uygulamalarında yük kapasitesini belirlemek, boyutunu etkileyen birçok faktör olduğundan karmaşık bir iştir. Bazı üreticiler, Hassas Fener Mili Rulmanlarının ağırlığını ve yük taşıma kapasitesini hesaplayan bilgisayar programları bile geliştirmiştir. Takım tezgahı millerinizin tam gereksinimlerini karşılamak için aşağıdaki yönergelere bakmalısınız.

En yaygın mil yatağı, eğik bilyalı rulmandır. Yivli bir halkada bir veya daha fazla sıra yuvarlanan bilyeden oluşur. Eksenel radyal rulmanlar ise yuvarlanan bilyeli bir iç ve bir dış halkadan oluşur. Eksenel yük taşıma için kullanılırlar ve endüstriyel makinelerde de popülerdirler. İş milinin her iki eksende de hareket etmesi gereken otomobillerde ve diğer makinelerde kullanılırlar.

Genel makine uygulamalarında rulman boyutu, istenen yük taşıma kapasitesi, rulmanın istenen ömrü ve çalışma güvenilirliği ile belirlenir. Takım tezgahı milleri için seçim süreci farklıdır. Makinenin rijitliğine ve takım tutucunun sabit boyutlarına bağlı olarak, rulmanlar sertlik, delik ve diğer faktörlere göre seçilmelidir. Bu şekilde, takım tezgahları mümkün olduğunca doğru ve üretken olacaktır.

Genel makine uygulamalarında, hassas mil yatağının boyutu, yük taşıma kapasitesine bağlıdır. Bununla birlikte, hassas bir yatağın ömrü ve performansı, iş milinin rijitliği ve takım tutucunun sabit boyutları dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. En yüksek hızlı uygulamalar için yüksek performanslı, ABEC-7 veya ABEC-11 sınıfının seçilmesi zorunludur.

Aşırı aşınmadan kaynaklanan hasarı önlemek için hassas bir mil yatağı oldukça dayanıklı olmalıdır. NSK’nın eğik bilyalı rulmanları, yüksek hassasiyet performanslarıyla bilinir ve yüksek hassasiyet seviyeleri, onları çeşitli endüstriyel uygulamalar için ideal seçim haline getirir. Süper hassas iş mili yatağı, üstün işleme yetenekleri ve uzun vadeli güvenilirlik sağlayan yüksek hassasiyetli bir modeldir.

Yüksek hassasiyetli bir iş mili, yüksek hızda harekete izin veren bir bileşendir. Genellikle, genel makine uygulamalarında ABEC 7 sınıfı kullanılır. P4 sınıfı takım tezgahlarında kullanılır. ABEC 9 sınıfı, yüksek hassasiyetli hassas rulmanlar için en yaygın seçimdir. Yüksek hassasiyetli bir takım tezgahı arıyorsanız, bir P4 single seçin. Bu tip rulman, aşırı doğruluk gerektiren uygulamalar için en uygunudur.

Bir iş mili ister genel makineler için isterse takım tezgahları için kullanılsın, işlemin başarısı için yüksek hassasiyetli mil yatakları esastır. Genel makinelerde, iş milinin hassasiyet sınıfı ile eşleştirilirler. CNC takım tezgahlarının sorunsuz ve sorunsuz çalışmasının anahtarıdır. Rulmanlara ek olarak, yüksek hassasiyetli iş mili uygulamaları daha yüksek toleranslar ve daha iyi hassasiyet gerektirir.

Yüksek hassasiyetli takım tezgahları, ABEC 7 veya ABEC 9 mil yatakları kullanır. Takım tezgahı uygulamalarında, seçim süreci genel makineler için olana benzer. En yaygın değişken sistemin sertliğidir, mil deliği ise yatağın boyutunu belirleyecektir. CNC makineleri için P4 tek milli rulman daha güvenilirdir ve daha az bakım gerektirir. Takım tezgahı uygulamalarında, uyumlu bir set, işini en üst düzeyde gerçekleştirmesini sağlayacaktır.

Yüksek hızlı iğler için çift sıralı silindirik makaralı rulmanlar tercih edilirken, kompakt tasarım için tek sıralı rulmanlar önerilir. Hibrit silindirik makaralı rulmanlar, her iki rulman türünün avantajlarını tek sıralı bir iş milinde birleştirir. Eksenel yükler için uygundurlar ve şaftı her iki yönde de barındırabilirler. Çift tahrik sistemi, yüksek hassasiyetli ekipman için iyi bir seçenektir.

Available Appointments on Temmuz 14, 2024

  11:15 am – 11:45 am1 space available
  11:45 am – 12:15 pm1 space available
  12:15 pm – 12:45 pm1 space available