Cooper Parçalı Rulman Çeşitleri

  • Parçalı Makaralı Rulmanlar
  • Parçalı Konik Rulmanlar
  • Özel Tasarım Parçalı Rulmanlar

Diğer Cooper Parçalı Rulman çeşitleri, Cooper Parçalı Rulman ölçüleri ve satışını yaptığımız Cooper Parçalı Rulman ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Cooper Parçalı Rulman kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Cooper Parçalı Rulman fiyatları ve Cooper Parçalı Rulman ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret ediniz.

Cooper Parçalı Rulmanlar İçin Montaj Seçenekleri

Cooper Parçalı Rulmanlar için montaj seçenekleri çoktur. Kaide montajına ek olarak, kolay erişim için ‘Yastık Blokları’ üzerinde mevcuttur. Alanın sınırlı olduğu uygulamalar için, ayrık makaralı rulmanı bir stand veya bir kaide üzerine monte edebilirsiniz. Cooper Parçalı Rulmanlar için en popüler montaj yöntemi, standart takım tezgahı dişlerini kullanan kaide montajıdır. Ek güvenlik için Cooper, mevcut muhafazalarla uyumlu kaide montaj kitleri sunar.

Cooper Split Rulmanlar iki bileşenden oluşur: silindirik makaralar ve küresel kartuş yağlama. Küresel makaralar, sınırsız şaft genişlemesine izin verir. Silindirik makaralar, orta eksenel yükleri destekleyecek kadar güçlüdür. Sabit tip rulmanların entegre omuzları sayesinde değiştirilmesi ve bakımı kolaydır. Basit montaj ve demontaj için sıkıştırma halkaları dahildir.

Geleneksel makaralı rulmanların aksine, Cooper Parçalı Konik Makaralı Rulmanlar iki sıra makaralı olarak üretilir. Küresel oldukları için eksenel yükleri alabilirler. Bu tipler, sabit yatak konumlarında ve diğer uygulamalar için EX genleşmeli yataklarla birlikte kullanılır. Montaj kolaylığı için Cooper Parçalı Konik Rulmanlar döner kartuşlarda paketlenmiştir. Döner kartuşlar üstün eşmerkezli sızdırmazlık seçenekleri sunar ve şaft hizalamasını sağlar.

Cooper Parçalı Makaralı Rulman, her iki yönde de eksenel yükleri almak için iki sıra makara kullanır. Bu üniteler, sabit yatak konumlarında ve diğer konumlarda EX genleşmeli yataklarla kullanım için tasarlanmıştır. Bu üniteler, şaft hizalamasını basitleştirmek ve kurulum süresini azaltmak için Cooper döner kartuşlara yerleştirilmiştir. Cooper Parçalı makaralı rulman, flanşlı dış muhafazalardan ayaklı muhafazalara kadar çeşitli montaj seçenekleriyle mevcuttur.

Cooper Parçalı Rulmanlar iki tip montaj seçeneği sunar. Kare ve yuvarlak flanşlar en yaygın olanıdır, kare flanş ise en kompakt olanıdır. Her iki tip de belirli uygulamalara uyacak şekilde özelleştirilebilir. Apeks vinci içeren bir dizi uygulamada tipik bir ayrık makaralı rulman kullanılır. Çeşitli aşındırıcı ve düşmanca koşullar için idealdir. Küresel rulmanlar ayrıca kranklı bir prob ile de mevcuttur.

Cooper Parçalı Makaralı Rulman, basit bir montaj seçeneğidir. Bu tip makaralı rulman, basit bir montaj seçeneği için silindirik makaralar ve flanşlar kullanır. Küresel kartuşlar küresel polimerden yapılmıştır ve küresel bir dış yüzeye sahiptir. Bu nedenle, çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilirler. Standart versiyon, contadan ödün vermeden 2 1/2 dereceye kadar mil hizasızlığına izin verir.

Bir Cooper Parçalı Rulman, onu diğer ayrık makaralı rulmanlar arasında benzersiz kılan benzersiz bir tasarım özelliğine sahiptir. Flanşları çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Muhafazalar farklı konfigürasyonlarda ve malzemelerde mevcuttur. Bu rulmanlar için mevcut olan sızdırmazlık seçenekleri, çeşitli çalışma ortamlarına ve gereksinimlerine uyum sağlayabilir. Flanşlar her zaman mile dik olarak çalışır, bu da onları çok çeşitli uygulamalar için ideal hale getirir.

Bölünmüş rulmanlar, sabit konumlu uygulamalar için idealdir. GR tipi silindirik rulmanlar dönen makineler için tasarlanırken, ayrık konik rulman sabit bir pozisyon için tasarlanmıştır. İki sıra karşıt silindir, her iki yönde de eksenel yüke izin verir. Küresel şeklin yanı sıra Cooper yatakları, diğer döner ekipman türleri ile de uyumludur. Örneğin, Cooper Parçalı Konik Makaralı Rulmanlar hem metrik hem de İngiliz ölçülerinde mevcuttur.

Cooper Parçalı Konik Makaralı Rulman, iki sıra makaraya sahip ayrık makaralı bir rulmandır. Her iki yönde de eksenel yükleri kaldıracak şekilde tasarlanmıştır. Bölünmüş yataklar tipik olarak EX genleşme yatakları ile kurulur. Adından da anlaşılacağı gibi, Cooper Parçalı konik silindirler bir kaide muhafazasına yerleştirilmiştir. Alternatif olarak, bir flanş muhafazası mevcuttur. Bunlar ayrıca döner kartuşlu olarak da mevcuttur.

Bölünmüş yataklar, tek parça kafes klipslerle tasarlanmıştır. Çok çeşitli muhafaza ve desteklerle uyumludurlar. Bölünmüş bir yatak, farklı tipte dönen ekipmanları barındırabilir. Bu tip ayrık yatak, dönen ekipmanın sürtünmesini ve aşınmasını önlemek için kullanılır. Tek parça kafes klipsi tasarımı, mümkün olan en iyi sızdırmazlığı sağlar. Bölünmüş yatak, diğer marka birimleriyle kolayca değiştirilebilir. Parçaların montajı kolaydır. Ayrıca, herhangi bir bakım gerektirmezler, bu da birçok endüstriyel proses için ek bir avantajdır.

Available Appointments on Temmuz 14, 2024

  11:15 am – 11:45 am1 space available
  11:45 am – 12:15 pm1 space available
  12:15 pm – 12:45 pm1 space available