Burç Çeşitleri

  • Metal Polimer Kompozit Burçlar
  • Bakım Gerektirmeyen Burçlar

Diğer Burç çeşitleri, Burç ölçüleri ve satışını yaptığımız Burç ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Burç kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Burç fiyatları ve Burç ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın sayfamızı ziyaret ediniz.

Rulman Burçları

Rulman burçları, bir bilyalı veya makaralı rulmanın bir çubuk üzerinde kayan en küçük parçalarıdır. Bu parçalar düşük sürtünmeli hareket sağlar ve yuvarlanma sürtünmesini azaltmak için tasarlanmıştır. Tipik olarak burçlar, kendinden yağlama etkisine sahip bronz alaşımdan yapılır. Burçları yapmak için kullanılan malzemeler uygulamaya göre değişir, ancak ana özellikleri kendinden yağlamalı ve gerekli yağlama miktarını sınırlamalıdır.

Plastik rulmanlar çok popülerdir ve genellikle spor ekipmanlarında bulunur. Seramik yataklar son derece serttir ve içlerine giren kum ince bir toz haline getirilir ve yatağın çalışmasına engel olmaz. Lignum vitae gibi kendi kendini yağlayan ahşap, gemi armalarında bronz tekerleklerle birlikte kullanılır. Piyano klavyesi ve aksiyon parçaları, genellikle Alman gümüşünden yapılan ve keçe veya deri burçlarla desteklenen merkez pimlerle birleştirilir.

Burçlar ve yataklar için doğru malzeme seçimi, güvenilir performanslarının anahtarıdır. Kompozitler bulunmadan önce tasarlanan veya faydalarının farkında olmayan ekipler tarafından tasarlanan birçok parça hala kullanılmaktadır. Kompozit malzemelerin doğru seçimi, rulmanın hızı ve uygulamasının yanı sıra darbe, yağlama ve bakım fırsatları arasındaki sürenin dikkate alınmasını içerir. Doğru malzemeyi seçmek, işletme maliyetlerini düşürür ve parçalarınızın uzun ömürlü olmasını sağlar.

İhtiyaçlarınız için doğru burcu belirlemenin en iyi yolu çevrimiçi bir araç kullanmaktır. Burada listelenen araçlar, yatak burçlarını daha iyi anlamanıza ve ihtiyaçlarınız için doğru olanları seçmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Uygulamanız için doğru burcu seçmenize yardımcı olacaklardır. Tek yapmanız gereken makineniz için doğru olanı seçmek. İnternette bulabilirsiniz. Burçlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için deneyimli mühendislere de danışabilirsiniz.

Farklı tipteki rulmanlar çeşitli malzemelerden yapılmıştır. Metale ek olarak, plastikten yapılmıştır. Bu malzemeler makinelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kolayca erişilebilirler ve kolayca servis edilebilirler. Ancak ağır yükler için iyi değiller. Bunun yerine, diğer rulman türlerinden daha yüksek hızları sürdürebilirler. Avantajlarına rağmen, kaymalı yataklar yüksek hızlı uygulamalar için en iyi seçim değildir. Dergideki kum kolayca kirlenir.

İki tip yatak burcu vardır. İlk tip kaymalı yatak, diğeri ise makaralı yataktır. Her iki burç türü de metal bir malzemeden yapılmıştır. Çelik olanlar en dayanıklı olanlardır. Babitt tipi pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve paslanacak bir yüzeye sahip değildir. Daha yüksek sıcaklıklara dayanabilir. Burçlar farklı malzemelerden yapılmıştır, ancak hepsinin temel işlevi aynıdır.

Masif burçlar, iki türden en dayanıklı olanlardır. En sıkı OD ve duvar toleranslarını sunarlar. Babitt tabakası ile yapılırlar. Sağlam bir burç, yerinde makine gerektirmez. Bölünmüş burç daha ucuz bir seçenektir. Ancak, bir rulman satın almadan önce uygulamayı araştırmak en iyisidir. Emin değilseniz, tam rulman tipini belirlemek için üretici garantisini okuyun.

Bir burç, bir bilyalı veya makaralı yatağın en küçük parçasıdır. Ana işlevi, iki yüzey arasındaki sürtünmeyi sağlamaktır. Tasarım gereği, bir burcun sürtünme direnci, aralarındaki sürtünmeyi azaltacaktır. Bir yatağın tipik özellikleri arasında sürtünme, aşınma ve yağlama bulunur. Yavaş hareket eden yükler için gres dolu bir yatak daha uygun olabilir. Gres dolgulu bir burç, darbeye ve ısıya karşı bilyalı yatağa göre daha dayanıklıdır, bu nedenle aynı uygulamada kullanılabilir.

En yaygın burç türleri katı ve bölünmüştür. Her ikisinin de avantaj ve dezavantajları var. En popüler olanları, mükemmel korozyon ve yorulma direncine sahip olan babbitt ve çelik destekli burçlardır. Bir babbitt burcu, bir babbittten oluşur. Babit, sağlam bir burçtaki bir tüpe döndürülür. Çelik destekli bir burç, 0,7 mm’lik bir dış çapa ve duvar toleransına sahiptir. Babit, katı bir babbitten daha esnektir ve ayrık burçlu olandan daha düşük dış çapa sahiptir.

Burçların en yaygın türü bir manşonlu yataktır. Metal, plastik, bronz veya bronzdan yapılabilir. Kovanlı yatak, iki parçanın zıt yönlerde hareket etmesini önleyen bir makinenin tek bir parçasıdır. Kovanlı yatak, burçların en ucuz şeklidir ve çabuk aşınmaz veya kırılmaz. Aynı zamanda en hafif ve en dayanıklı bilyalı rulman türüdür.

Available Appointments on Temmuz 14, 2024

  11:15 am – 11:45 am1 space available
  11:45 am – 12:15 pm1 space available
  12:15 pm – 12:45 pm1 space available